Namierzanie telefonu komórkowego

Jak namierzyć telefon dziecka?

Wielu rodziców chce wiedzieć, gdzie znajduje się ich dziecko w danym momencie. Tym bardziej, gdy nadejdzie moment samodzielnego chodzenia do szkoły, czy wyjść wieczornych. Nic w tym dziwnego, w dzisiejszym świecie cały czas słyszymy o różnego rodzaju tragediach z udziałem dziecka. W jaki sposób możemy namierzyć telefon naszego dziecka? 

Czy namierzanie telefonu dziecka jest legalne? 

Jak najbardziej. W świetle prawa rodzic może ingerować w prywatność dziecka w trosce o jego bezpieczeństwo. Oczywiście jeśli nie jest to zgodne z naszymi przekonaniami nie róbmy tego. Warto także poprosić dziecko o zgodę na lokalizowanie. Wyobraźmy sobie, że dziecko same dowiaduje się o tym, że śledzimy jego położenie. Może to sprawdź zawód oraz złość. Nie warto więc robić nic za jego plecami. Zapytajmy, czy odpowiada mu lokalizowanie go oraz wytłumaczmy dlaczego chcemy wiedzieć gdzie jest. 

Jak działają aplikacje namierzające? 

Aplikacje tego typu działają na zasadzie GPS. Musimy mieć więc dostęp do Internetu na telefonie śledzonym i śledzącym. Nie będzie to trudne, ani kosztowe. Operatorzy komórkowi prześcigają się w ofertach mobilnego internetu, a my na tym korzystamy. Wystarczy zainstalować aplikację na naszym telefonie oraz na telefonie dziecka. To oznacza, że nasze dziecko także będzie mogło widzieć, gdzie my się znajdujemy. Nie powinien być to jednak problem skoro robimy to dla jego bezpieczeństwa. 

"Znajdź moich znajomych" 

Jest to aplikacja dostępna na system operacyjny iOS. Jeśli posiadasz iPhone powinna być już zainstalowana na Twoim telefonie. Aplikacje wyróżnia sprawne działanie oraz jej niezawodność. Nie posiada ona dodatkowych funkcji, ale lokalizuje bezbłędnie, a to jest dla nas najważniejsze. 

"Life 360" 

Ta aplikacje idealnie nadaje się do śledzenie swojego dziecka na telefonach z systemem operacyjnym Android. Posiada ona dodatkowe funkcje takie jak na przykład wirtualne odprowadzanie do domu, czy tworzenie stref po przekroczeniu których otrzymamy powiadomienie. Nie jest tak niezawodna jak "Znajdź moich znajomych". 

 

Zobacz