Aplikacje lokalizacyjne

Jak zlokalizować iPhone?

Zapewne za każdym razem kiedy nie możesz zlokalizować swojego telefonu czujesz duży dyskomfort. Nie ma się co dziwić. Smartfony są z nami dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dodatkowo jeśli chodzi o zgubionego iPhone dochodzi jeszcze kwestia jego ceny. Jest to dość drogi sprzęt. Nieplanowany zakup kolejnego modelu może okazać się nie możliwy. Jak zlokalizować skradziony telefon firmy Apple? 

Aplikacja "Znajdź mój iPhone" 

Jest to aplikacja, która pomoże nam w znalezieniu zagubionego sprzętu oraz jego zarządzanie zdalnie. Jest tylko jeden problem. Jeśli wcześniej nie miałeś zainstalowanej tej aplikacji, nie będziesz mógł z niej skorzystać. Dlatego warto przygotować się za wczasu. By włączyć usługę, wystarczy przejść do ustawień swojego telefonu i wejść w zakładkę iCloud. W tym widoku na dole znajdziemy opcję "mój iPhone". Należy ją włączyć. Pamiętajmy, że aby to zrobić musimy być zalogowani do naszej chmury na iPhone. 

Namierzanie telefonu 

Gdy zorientujemy się, że nasz telefon został skradziony lub zagubił się, powinniśmy jak najszybciej otworzyć powyższą aplikację za pomocą komputera. Wystarczy, że się do niej zalogujemy i już widzimy, gdzie znajduje się nasz telefon.

Tryb utraty 

Nie zawsze jednak udaje się namierzyć telefon, mimo zainstalowanej aplikacji. Może być tak, że rozładowała się bateria w telefonie lub nie ma on dostępu do Internetu, bez którego nie możemy go namierzyć. Wtedy możemy skorzystać z narzędzi, które działają również online. Jeśli chcemy zablokować telefon, tak aby złodziej nie miał dostępu do naszych danych, możemy włączyć tryb utraty. Pozwala ona na zablokowanie telefonu za pomocą czterocyfrowego kody oraz umieszczeniu informacji dla ewentualnego znalazcy. Jeśli Twój telefon jest wyłączony, tryb utraty włączy się automatycznie, gdy tylko zostanie włączony.

Wymazanie danych z iPhone 

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała - możemy wykasować wszystkie dane z telefonu. Usunięte w ten sposób dane będzie można potem odzyskać za pomocą archiwum, jeśli taka usługa była wcześniej włączona. 

Zobacz